CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Termály Thermal Corvinus Veľký Meder

Vstup do termálů, Foto:thermalcorvinus.sk

Vstup do termálů

Termální koupaliště, Foto:thermalcorvinus.sk

Termální koupaliště

Areál termálního koupaliště, Foto:thermalcorvinus.sk

Areál termálního koupaliště

Pokud plánujete výlet k vodě a chcete ho spojit se zábavou, adrenalinem a zároveň mít dobře postaráno o dětičky, vyzkoušejte navštívit Veľký Meder. V Aquaparku a termálním koupališti ve Veľkém Mederu během letní sezóny je přístupných až 13 bazénů a v mimo sezóně 7 bazénů. Areál koupaliště je vybudován u lesoparku s bohatou zelení.

Celkový rozsah vodní plochy je 5 400 m2 přičemž teplota vody dosahuje 25 až 38 °C. Geotermální voda ve středisku má blahodárné účinky na pohybové ústrojí. Na své si tu přijdou milovníci vířivek, rekreační plavci i sportovci.

V letní sezóně je k dispozici i nový bazénový komplex. Vlnovým bazén s dětským bazénem a Sprayparkom je dominantou zážitkového světa pro všechny věkové kategorie o ploše 1440m2. Bazén s unášejícím vodou s relaxační jeskyní, ostrovem s fontánou a mečem krále Matyáše, dobovými strážními věžemi, písčitou pláží a hnízdem černého havrana s ukradeným královským prstenem poskytnou úžasný zážitek a relax pro celou rodinu. Skokanský bazén s nepravidelným tvarem a hloubkou vody 190–390 cm, umožňuje skákat do vody ze skokanských bloků a plošin z výšky 1,5; 2,6 a 3,6 metrů nad hladinou vody. Kromě zážitku ze skákání nabízí pro zdatnější lezeckou stěnu. Vedle 50 metrů dlouhého plaveckého bazénu mají Děti vyhrazena prostor ve venkovním dětském bazénu s hracími elementy jako vodní trychtýř a vodní dělo. Středisko prodeji v vzrušující adrenalinové atrakce. Jejich součástí jsou skluzavky a tobogany exotických tvarů a pestrých barev. Návštěvníkům poskytují Průjezd tobogánových potrubím s vyústěním na obrovskou rampu nebe do pestrobarevného Trychtýř. Areál se vyznačuje útulném prostředí, čemuž napomáhá bohatá zeleň a přilehlých lesopark. Součástí areálu je Tarzania, lanová dráha s délkou 650 metrů. Je rozdělena do dvou tras pro malé i velké lezce.

V aquaparku nechybí stravovací zařízení fast foodového i restauračního typu. Pro rodiče s dětmi je během léta k dispozici ostrov drobečků, kde se tým animátorů postará o ratolesti, zatímco rodiče mohou klidně relaxovat. Středisko celoročně organizuje animační programy.

V mimo sezóně je k dispozici 7 bazénů: polokrytý sedací bazén s hydromasážemi, perličkový bazén, dětský bazén s hracími elementy, krytý bazén s celoročními tobogány, krytý 25 metrový sportovní plavecký bazén, rodinný zábavný bazén s vodní věží a rekreační bazén s hydromasážemi a vodopády.

K dosavadním službám přibyla koncem února 2018 nová atrakce. Je jí wellness centrum. Vitálny a saunový svet se skládá ze čtyř typů saun (infra, parní, finská a bylinková sauna), solné komory, jakuzzi, ochlazovacího bazénu, biosolária, dvou relaxačních místností, masážních služeb, pedikúry, rybí pedikúry, kosmetiky, akupresurní masáže CERAGEM a magnetoterapie BEMER. Od jara do konce podzimu si můžete vyrazit na okružní jízdu do města s vláčkem Korvináčkem.

Tři důvody pro Veľký Meder

1) Obzvlášt zajímavé pro rekreační cyklisty (jižní Slovensko je naprostá rovina) a rodiny s dětmi
2) Bohaté okolí — jeden skok a jste na výletě v Bratislavě, druhý a jste v Budapešti
3) Se širokou nabídkou prověřeného a levného ubytování od DCK Rekrea Ostrava.

Voda z Velkého Mederu

Termální pramen má specifické geotermální složení, na základě kterého má blahodárné a léčebné účinky. Obsahuje Na, K, NH4, Fe, Ca2 +, Mg2 +, NO3, Cl.

Napomáhá léčit problémy s pohybovým ústrojím, páteří, také kloubní onemocnění, svalové únavy a celkově přispívá k regeneraci organismu. 

Termální prameny vyvěrají z hloubky cca 1500 m v teplotě 56 – 76,5 °C. V bazénech mají teplotu 36 – 38 °C.