CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Wellness a služby Veľký Meder

Wellness zařízení

Sauna centrum, Foto:thermalcorvinus.sk

Sauna centrum

Magnetoterapie, Foto:thermalcorvinus.sk

Magnetoterapie

Masážní salón, Foto:thermalcorvinus.sk

Masážní salón

Vážení návštěvníci,

srdečně Vás zveme do našeho nově otevřeného saunového a vitálního světa, který má jedinečnou architekturu exteriéru i interiéru, díky jehož se stává u nás saunování zážitkem. Pro milovníky saunování čeká infra, bylinková, parní a finská sauna, solná komora, jakuzzi, ochlazovací bazén, ledopád, zážitková sprcha. Relaxovat můžete v příjemném prostředí na galerii v klidové místnosti. V novém vitálním světě se nacházejí i další služby jako solárium, masáže, pedikúra, kosmetika, rybí pedikúra a celotělový peeling s rybami ve vaně, relaxační místnost, BEMER magnetorapie a Ceragem akupresurní masážní lůžko.

Otevírací hodiny: Pondělí – Neděle 9:30 –19:00

Saunový a vitální svět

FINSKÁ SAUNA
Vlhkost: 10–15%
Teplota: 80 – 100 °C.
Doporučená doba pobytu v sauně je 8–15 min.

Její účinkem je především uvolnění svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxací. Vysoká teplota vzduchu napomáhá ke zvýšení pocení těla a tím se organismus zbavuje toxických látek. Dále dochází k posílení imunitního systému, oslabeného hlavně po různých těžkých infekčních onemocněních.

Účinky saunování
• Zvýšené prokrvení a prohřátí může zlepšovat pohyblivost svalstva a kloubů, popřípadě snižovat bolesti
• Zvyšuje se pocení a stoupá činnost mazových žláz – důkladné vypocení odplavuje nečistoty z kůže, což má značný kosmetický význam
• Význam má i jako prevence různých nemocí z nachlazení – sauna patří k nejvšestrannějším otužovacím procedurám

Výhody saunování
• Tělo se zbavuje odpadních látek
• Saunování zabezpečí dobré prokrvení mozku, končetin, kůže
• Prudkým zahříváním a následným ochlazením se rozšiřují a zužují cévy, čímž se stávají elastičtější
• Saunování po velké námaze tělo zbavuje únavy
• Správné saunování doprovází správná pitná kúra

INFRA SAUNA
Vlhkost: 10–20%
Teplota: 45 – 50 ° C.
Doporučená doba pobytu v sauně je 20–40 min.

Příznivý vliv infrasaun:
• Pomáhá od bolesti zad či od menstruačních bolestí,
• Zlepšuje stav od artritidy,
• posiluje imunitní systém,
• léčba ekzému a lupénky,
• léčba kvasinkové infekce,
• podporuje krevní oběh,
• stará se o srdce a podporuje léčbu vysokého tlaku,
• detoxikuje organismus
• a pomáhá proti celulitidě.

PARNÍ SAUNA
Vlhkost: 90 –95%
Teplota: 40 – 45 ° C.
Doporučená doba pobytu v sauně je do 15 min.

Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje max. 45 ° C při 90 –95% vlhkosti, je její nižší zátěž na organismus. Vlhký vzduch příznivě působí na pokožku, která se silně prokrvuje a intenzivně čistí. Pokožka tak zůstává jemná a sametově měkká. Parní lázeň má pozitivní účinky i při oslabení cév, při sraženinách a při onemocněních dýchacích cest.

BYLINKOVÁ SAUNA
Vlhkost: 45 – 60%
Teplota: 45 – 60 ° C.
Doporučená doba pobytu v sauně je 8 – 15 min.

Jedním z jejích nejúčinnějších způsobů aromaterapie je inhalace éterických olejů, čili vdechování vůní, při kterém mozek po prvotním vjemu způsobeném pachy vyvolává v těle různé reakce a následně i hojící procesy s dlouhodobým efektem.

SOLNÁ KOMORA
Doporučená doba pobytu v solné komoře je do 15 min.

Solná komora je součástí nového saunového světa s vyhřívanými lavicemi, jejíž jedna strana je vybudována z přírodních kvádrů soli.
Pobyt v solné komoře pomáhá léčit: astma, infekce dýchacích cest, alergie různého původu, záněty (dutin, hrdla, hrtanu, nosu), chronickou rýmu, dermatologické onemocnění, onemocnění trávicího traktu, neurózy, stavy přepracovanosti a v neposlední řadě se v solné komoře zrychluje metabolismus buněk, což pomáhá odbourávat tukové zásoby a celulitidu.

Saunování se nedoporučuje
Saunovat se nemohou lidé, kteří požili alkohol, s vysokým krevním tlakem, s kožními a respiračními chorobami, alergici, se srdečními potížemi, s rýmou, chřipkou apod.!

Masáže a ostatní procedury

ŠVÉDSKÁ MASÁŽ (zad, šíje, nohou, chodidel nebo celého těla)

Jejím cílem je odstranění únavy, uvolnění svalů, zmírnění bolesti a napětí, zvýšení prokrvení a podpora regeneračních schopností těla.

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Velmi uvolňující a vhodná zejména při bolestech zad a celého těla, které vznikají následkem každodenního přetížení organismu a stresu. Má obrovský profylaktický účinek a jen minimum kontraindikací.
Masáž celého těla pomocí relaxačního oleje intenzivně působí proti stresu depresi a únavě celého organismu, má uklidňující účinek.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

Specifický druh „klasické masáže“ provedené ve vyšším tempu s větší intenzitou tlaku i frekvence jednotlivých tahů. Vhodná je zejména po nadměrném zatížení, netrénovaní před výkonem a následném dostavení se pocitu „svalovice“ a vůbec únavě způsobené sportovním výkonem.

UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ NA CHODIDLA

uvolňující masáž chodidel je jednou z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Terapie využívá tlak a masáž reflexních zón. Tlakem na danou plochu nebo bod se přenáší signál na příslušný orgán, takže účinek je okamžitý, což má velký význam při bolestech nebo akutních problémech. Tato metoda vychází z toho, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušnému orgánu. Je známo, že naše chodidlo představuje celé lidské tělo. Takže se celkem spolehlivě dá tato metoda využívat i při diagnostice. Ať už trpíte chronickou nebo akutní nemocí nebo jednoduše hledáte cestu ke snížení napětí, může být uvolňující masáž odpovědí na Váš problém.

BIOTERAPIE S RYBIČKAMI

Charakteristika:
• Nemá zuby a ani nekouše, poskytuje příjemný a zároveň směšný pocit, což pomáhá při relaxaci, uklidňuje nervovou soustavu a má pozitivní vliv na krevní oběh.
• Krmí se bakteriemi a houbami, které žijí v pórech lidského organismu.
• Odstraní hrubou, ztvrdlou kůži na chodidlech, rukách, jakož i na jiných částech těla čímž zajišťuje její jemnost, přirozenou krásu a zdraví
• odstraní houby, které způsobuje zápach chodidel
• Doporučuje se k léčbě určitých kožních onemocnění, například psoriáza (lupénka)

Čistící zařízení:
Našim zákazníkům poskytujeme 100% -ně spolehlivé a zdravé ošetření pomocí vysoce kvalitního čistícího systému:
• Trojitý čistící filtr
• Doplňkový filtrační set na zachování ideální barvy vody
• UV lampa, která odstraní 99,9% bakterií
• Specialisté, kteří zajišťují rybám vhodné podmínky

VERTIKÁLNÍ BIO SOLÁRIUM s kolagenovými trubicemi

Chcete být krásné a zdravě opálení po celý rok? Tak přijďte k nám udržet krásný bronz a načerpat vitamín D během celého roku v příjemném prostředí v našem novém vitálním světě. Naše nové vertikální solárium Color Tan 3v1 s kolagenem a vibračně-oscilační plošinou, prohřeje tělo, rovnoměrně zbarví pokožku na celém těle, nabije Vás energií a dodá Vám sílu. Na recepci si můžete zakoupit solární kosmetiku, která zlepší zhnědnutí, dodá pokožce potřebné vitamíny a hydratuje pokožku.